• Пт. Лип 1st, 2022

ПРО ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ВНУТРІШНЬОБУДИНКОВИХ СИСТЕМ ГАЗОПОСТАЧАННЯ ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ

ВідГоловний Редактор

Гру 20, 2019

Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків проводиться з метою виявлення витоків газу, запобігання виникненню аварійних ситуацій, що можуть становити загрозу життю і здоров”ю мешканцям цього житлового будинку і грунтується на планово-попереджувальній системі робіт. Отже, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків проводиться для безпеки побутових споживачів природного газу.

Згідно з наказом Міненерговугілля від 10 травня 2018 р № 250 визнано таким, що втратив чинність, наказ Державної акціонерної холдингової компанії «Укргаз» від 30 липня 1997 року № 35 «Про затвердження Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення».

Згідно з пунктом 16 постанови Кабінету Міністрів України
від 09.12.1999 № 2246 «Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання» послуги з періодичного технічного обслуговування, надавалися за рахунок витрат газорозподільних підприємств, пов”язаних з транспортуванням природного газу. Зазначена постанова втратила чинність відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 442 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

09.11.2017 набрав чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги», з метою врегулювання відносин, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до підпункта 2 пункту 1 Розділу ІІІ Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2494, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за № 1379/27824, технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку здійснюється на умовах договору, укладеного між співвласниками/особою, уповноваженою на це співвласниками, і суб”єктом, що має право на виконання таких робіт.

При цьому види робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках та здійснюються Операторами ГРМ, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі, відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до абзацу першого частини третьої статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» на Міненерговугілля покладено повноваження щодо розробки переліку видів робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках.

Разом з тим, відповідно до вимог п. 5.4. Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 № 285, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08.06.2015 за № 674/27119 (далі – ПБСГ), технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель, комунально-побутових об”єктів невиробничого характеру здійснюється відповідно до вимог документації з експлуатації заводів-виробників газового обладнання на договірних засадах.

Умови для технічного обслуговування забезпечуються власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) відповідно до вимог чинного законодавства України.

Згідно з п. 5.7. ПБСГ підлягає відключенню від системи газопостачання обладнання житлових і громадських будинків із встановленням заглушки за умови: – не забезпечення власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) технічного обслуговування згідно з вимогами пункту 5.4. цієї глави.

Враховуючи вищезазначене, починаючи з 01.01.2020 року технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель, комунально-побутових об’єктів невиробничого характеру АТ “Луганськгаз” буде виконувати платно на підставі укладеного договору.

Побутовий споживач має право укласти відповідний договір на технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання з АТ “Луганськгаз” або з іншим суб”єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт (дозвіл).