У будинку економія газу зазвичай означає економію тепла, тому що основна витрата газу йде саме на опалення.
У першу чергу утепліть пінопластом стіни та горище. Ще невелика хитрість: зменшіть температуру комфорту на 2-2,5 градуса. Не дуже помітно у житті, але сприятливо позначається на гаманці.
Отже, для того, щоб досягти економії газу:
- встановіть термоголовки на всі батареї (15-20% економії)
- встановіть гідрострілку на обв’язці котла з частотно-регульованим насосом (10% економії)
- підключіть кімнатний хронометричний термостат (15% економії)
- зробіть теплоізоляцію містків холоду (15% економії)
- встановіть геліоколектор на дах будинку(40% економії)
Що потрібно робити, щоб заощаджувати газ у приватному будинку:
при роботі з кімнатним термостатом на колонці/котлі потрібно задати відповідний автоматичний режим роботи з датчиком температури, тоді вона самостійно регулюватиме температуру води в системі. У такому режимі колонка/котел включатиметься рідше, температуру буде підтримувати вищою (тобто працюватиме в оптимальному за витратою газу режимі). Економія газу відбувається завдяки терморегулятору з програматором, який не тільки відключає колонку/котел, якщо температура піднялася до встановленої, а й включає-вимикає за заданою програмою.
Наприклад, вночі можна задати прохолоднішу температуру, а вдень для економії газу колонку/котел варто взагалі відключити на пару годин, пристрій включиться за дві години до вашого приходу з роботи. Крім того, у будь-який момент можна увімкнути/вимкнути колонку/котел натисканням кнопки на програматорі, не підходячи до самого пристрою.
Якщо втілити в життя хоча б половину наших порад, то економія на газі складатиме близько 25-50%. Завдяки нашим рекомендаціям ваші гроші не згорять у синьому полум’ї, а будуть витрачені на щось корисне.